«Բառախաղը» ժամանցային հեռուստանախագիծ է, որի ընթացքում երկու մրցակիցներ ցույց են տալիս իրենց լեզվի ճարտարությունն ու բառապաշարի հարստությունը։ Այս զվարճալի հաղորդաշարը հրավիրում է հեռուստադիտողին հետևելու դինամիկ խաղին, որտեղ մասնակիցները մրցում են՝ մարտահրավեր նետելով միմյանց ստեղծագործական մտքի ճկունությանն և երևակայությանը: Այս զվարճալի հաղորդաշարը կոչված է խթանելու իր հանդիսատեսի և՛ մրցակցային ոգին, և՛ ինտելեկտուալ հետաքրքրասիրությունը: Հիշենք, որ սա պարզապես խաղ չէ, սա ԲԱՌԱԽԱՂ է։
Դիտեք «ԲԱՌԱԽԱՂ» հաղորդաշարը
մեր պաշտոնական Youtube-յան էջում
«Հողի լեզուն» հաղորդման շրջանակներում կբացահայտենք գյուղատնտեսության գաղտնիքները։ Իհարկե, մասնագիտական խորհրդատվությունը կարևոր է, բայց հետևելով մեր հաղորդաշարին կհամոզվեք, որ դուք ինքներդ կարող եք ձեր հողամասում զբաղվել ծառերի մշակմամբ: Հիշենք, որ կայուն գյուղատնտեսության հիմնական սկզբունքն է՝ առողջ է հողը, առողջ է բույսը, առողջ է բերքը, առողջ են մարդիկ, առողջ է հասարակությունը։ Մնացեք մեզ հետ ուսումնասիրելու հողի լեզուն:
Դիտեք «ՀՈՂԻ ԼԵԶՈՒՆ» հաղորդաշարը
«Մյուզիք Դոկ․» հաղորդաշարի շրջանակներում ներկայացվում են հանրաճանաչ երգիչների ամենահայտնի ալբոմները՝ հեռուստադիտողին տրամադրելով այդ ալբոմի ստեղծման և ոգեշնչման պատմությունը։
Դիտեք «ՄՅՈՒԶԻՔ ԴՈԿ․» հաղորդաշարը
«Բարբառ բաթլը» հաղորդաշար է, որի ընթացքում երկու մասնակիցներ փորձում են գուշակել Հայաստանի և աշխարհի տարբեր քաղաքների բարբառներով ներկայացված բառերն ու արտահայտությունները։ Հաղորդաշարը նպատակ ունի ցույց տալու հայոց լեզվի հարստությունն ու բազմազանությունը և մարտահրավեր է նետում մասնակիցներին բացահայտլու նոր, հետաքրքիր և շատ դեպքերում զվարճալի բառեր։ Դե իսկ յուրաքանչյուր բաթլի ավարտին ընձեռվող մրցանակը էլ ավելի հետաքրքրաշարժ և լարված է դարձնում խաղը մասնակիցների և հեռուստադիտողի համար։ Միացեք մեր ճամփորդությանը և բացահայտեք նոր բարբառներ։
Դիտեք «ԲԱՐԲԱՌ ԲԱԹԼ» հաղորդաշարը
Հարմարավետ և հյուրընկալ միջավայրում «Սիրիր մերձավորիդ» հաղորդաշարը հրավիրում է երկու գրքասերների հաղորդավարի հետ միասին ճամփորդելու՝ գրականության զարմանահրաշ աշխարհով: Հաղորդաշարը հարթակ է տրամադրում հյուրերին՝ կիսվելու իրենց կարծիքներով, տպավորություններով և առանձնահատուկ տեսակետներով ներկայացված գրքի վերաբերյալ՝ խթանելով գրականության ավելի խորը ըմբռնումը:
Դիտեք «ՍԻՐԻՐ ՄԵՐՁԱՎՈՐԻԴ» հաղորդաշարը
«Առողջարարը» հեռուստանախագիծ է, որտեղ տեղ են գտել առողջության և բժշկության աշխարհի վերջին զարգացումները և նորարարությունները: Հաղորդման ընթացքում առողջապահության ոլորտի հմուտ մասնագետները փոխանցում են օգտակար տեղեկատվություն և կիսում են իրենց որլորտում ձեռք բերած փորձն ու գիտելիքները հեռուտադիտողի հետ։
Առողջարար հեռուստանախագիծ, առողջարար տեղեկատվություն՝ հանուն առողջության։
Դիտեք «ԱՌՈՂՋԱՐԱՐ» հաղորդաշարը
«4+1-ը» հեռուստաշոու է, որը պտտվում է բիզնեսի և տարբեր ոլորտներում հաջողության հասնելու քննարկումների շուրջ: Շոուն համախմբում է փորձագետների, հաջողակ բիզնեսմենների, ոլորտի առաջատարների և հայտնի գործարար դեմքերի, ովքեր կիսում են իրենց պատկերացումները, փորձառությունները և խորհուրդները հանդիսատեսի հետ:
Դիտեք «4+1» հաղորդաշարը
«Իմ հերոսը» յուրօրինակ նախագիծ է, որտեղ մարդիկ կիսվում են իրենց մտքերով, պատմում իրենց պատկերացումների հերոսի մասին։ Այն նպատակ ունի նշելու տարբեր մարդկանց, ովքեր զգալի ազդեցություն են թողել ուրիշների կյանքի վրա՝ լինի դա բարության, քաջության, առաջնորդության կամ նորարարության միջոցով: Յուրաքանչյուր էպիզոդ առաջարկում է յուրահատուկ և անհատական տեսակետ, քանի որ մարդիկ կիսվում են ԻՐԵՆՑ պատմության հերոսների մասին, ովքեր ոգեշնչել և ոգեշնչում են նրանց:
Դիտեք «Իմ հերոսը» հաղորդաշարը
«Վահեն Համաձայն չի»-ն ժամանցային հաղորդաշար է, որտեղ սիրված հաղորդավար Վահե խաչատրյանը հրավիրում է տարբեր ոլորտների հայտնի գործիչների՝ խորը և բովանդակալից զրույցների մեջ մտնելու տարբեր թեմաների շուրջ: Հաղորդումը պտտվում է հաղորդավարի և հյուրի շուրջ, որոնք քննարկում են տարբեր հարցեր՝ ցուցադրելով իրենց անձնական կարծիքները և մարտահրավեր նետելով միմյանց տեսակետներին:
Զրույցները ընդգրկում են թեմաների լայն շրջանակ, ներառյալ սոցիալական խնդիրները, քաղաքականությունը, զվարճությունները, գիտությունը և այլն:
Հաղորդաշարը ստեղծում է միջավայր, որտեղ առողջ բանավեճը ծաղկում է, ինչը թույլ է տալիս հեռուստադիդիտողին ականատես լինել, թե ինչպես կարող են տարբեր գաղափարախոսություններ ունեցող մարդիկ ներգրավվել հետաքրքրական զրույցների մեջ:
Հաղորդման ձևաչափը խրախուսում է ինտելեկտուալ դիսկուրսը և ընդգծում է ժամանակակից հասարակության տարբեր տեսակետների ըմբռնման կարևորությունը:
Դիտեք «Վահեն Համաձայն չի» հաղորդաշարը
«Քօֆֆիս»-ը հեռուստադիտողներին է ներկայացնում նոր ձևաչափ։ Մեկ կադրով նկարահանված սիթքոմը, պտտվում է մի խումբ գրասենյակային աշխատողների առօրյայի, նրանց հարաբերությունների, բամբասանքների և սուրճի ապարատի շուրջ, որտեղ էլ քննարկվում են օրվա գրասենյակային թեժ իրադարձություններն ու ինտրիգները։
Դիտեք «Քօֆֆիս» հաղորդաշարը
«Հանդերձարանում»-ը սպորտային հաղորդաշար է, որը ներառում է հարցազրույցներ ու քննարկումներ ֆուտբոլիստների, մարզիչների և ֆուտբոլային մեկնաբանների հետ: Հաղորդաշարը տրամադրում է վերջին խաղերի, խաղացողների ելույթների, թիմի ռազմավարությունների և առաջիկա հանդիպումների խորը վերլուծություն: Այն հյուրերին առաջարկում է հարթակ՝ կիսելու իրենց պատկերացումները և փորձը ֆուտբոլի աշխարհի մասին:
ֆուտբոլիստները ներկայացնում են իրենց կարիերան, հիշարժան պահերը խաղադաշտում և այն մարտահրավերները, որոնց նրանք հանդիպել են իրենց մասնագիտական ճանապարհի ընթացքում: Հաղորդաշարը նաև հրավիրում է հայտնի ֆուտբոլային մեկնաբաններին՝ առաջարկելու իրենց տեսակետները սպորտի վերջին զարգացումների վերաբերյալ, ներառյալ խաղերի կանխատեսումները:
Հաղորդմանը հյուրընկլած ֆուտբոլային մարզիչները ներկայացնում են ֆիզիկական պատրաստվածության, մարտավարական մարզումների մեթոդների և վնասվածքների կանխարգելման տեխնիկայի բարդությունները: Այս ամենը նպատակ ունի հեռուստադիտողներին կրթել մարզումների խիստ ռեժիմների մասին, որոնք անցնում են պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստները՝ խաղադաշտում բարձր արդյունավետությունը պահպանելու համար:
Դե ինչ, եթե հետաքրքրված եք ֆուտբոլով, ցանկանում եք տեղեկանալ ֆուտբոլային վերջին իրադարձություններին և դրանց մեկնաբանմանը, ապա այս հաղորդաշարը հենց Ձեզ համար է։
Դիտեք «Հանդերձարանում» հաղորդաշարը
Ի՞նչ լսել կամ ի՞նչ չլսել. Ո՞վ կարող է ավելի ճիշտ ուղղորդել, եթե ոչ երաժշտագետներն ու երաժիշտները: Որտեղի՞ց են գալիս երաժշտության արմատները, ինչու՞ իմանալ այդ մասին: Ինչպե՞ս տարբերել ոճերն ու զգալ դրանց առանձնահատկությունները։ Մասնագետները կներկայացնեն ամենատարբեր երաժշտական ժանրեր և երաժշտասերներին հուզող շատ ու շատ հարցերի պատասխաններ։
«Ինչ լսել այսօր» նախագիծը դասախոսությունների շարք է երաժշտության մասին։
Դիտեք «Ի՞նչ լսել այսօր» հաղորդաշարը
Արփիմեդիան և Հայաստանի նկարիչների միությունը ներկայացնում են հեռուստատեսային մի հարթակ, որտեղ արվեստագետները կխոսեն արվեստի մասին: Կխոսեն լույսի ու ստվերի, գույների, ստեղծագործության տրամադրության և տրամաբանության մասին, թե ինչպես է մարդու ձեռքը մի քանի շարժումով բացարձակ ու մնայուն արժեք ստեղծում:
«Արվեստի ուժը» դուրս է գալիս զուտ կենսագրական մանրամասներից՝ խորանալով ավելի լայն թեմաների և հասկացությունների մեջ, որոնք նպաստում են գեղարվեստական արտահայտմանը: Հաղորդման ամենաազդեցիկ կողմերից մեկը արվեստագետների համար սեփական փորձառությունների մասին մտածելու և իրենց գեղարվեստական ինքնությունը ձևավորած անձնական պատմություններով կիսվելու հնարավորությունն է:
Հաղորդաշարը խորը հայացք է նետում արվեստագետների կյանքին և ստեղծագործական գործընթացին, ինչը թույլ է տալիս հեռուստադիտողներին ավելի խորը պատկերացում կազմել նրանց գեղարվեստական ճանապարհորդության մասին: Այն ուսումնասիրում է արվեստի դերը հասարակության մեջ, փոփոխությունների վրա ազդելու ստեղծագործական ուժը և՝ ինչպես կարող է արվեստը ծառայել որպես մշակութային և պատմական համատեքստի արտացոլում:
«Արվեստի ուժը» հաղորդաշարի շրջանակներում արվեստագետները առաջարկում են մտածելու տեղիք տվող հեռանկարներ, որոնք հարստացնում են հեռուստադիտողների ըմբռնումը մեր կյանքում արվեստի իմաստի վերաբերյալ, իսկ յուրաքանչյուր էպիզոդի վերջում արվեստագետներն իրենց պատկերացումներն ու մտքերն են արտահայտում ԱՐՎԵՍՏԻ ՈՒԺԻ մասին։ Ի վերջո արվեստագետները կբացահայտեն թե ո՞րն է իրենց արվեստի ուժը:
Դիտեք «Արվեստի Ուժը» հաղորդաշարը
«Գրքի գրկում»-ը ժամանցային, մշակութային և կրթական հաղորդաշար է, որը ներկայացնում է գրքերի բազմազան ու զարմանահրաշ աշխարհը: Յուրաքանչյուր էպիզոդ հեռուստադիտողին տանում է գրական ճանապարհորդության՝ ուսումնասիրելով տարբեր ժանրեր, հեղինակներ, սիրելի վեպերի հետևում գտնվող հետաքրքրաշարժ պատմություններ և թեմաներ:
Դիտելով այս հաղորդաշարը, Դուք ոչ միայն կծանոթանաք աշխարհահռչակ հեղինակների ստեղծագործություններին, այլ նաև կբացահայտեք հետաքրքրաշարժ և շատ դեպքերում նույնիսկ անհավանական ու զվարճալի փաստեր հեղինակների կյանքի և նրանց անցած ճանապարի մասին։ Հաղորդավարի հումորային մեկնաբանություններն էլ բարձր կպահեն Ձեր տրամադրությունը ողջ ընթացքում։
Դե ինչ, եթե ուզում եք ճանաչել բոլոր ժամանակների հայտնի գրողներին, ծանոթանալ նրանց ամենահայտնի գործին և մուտք գործել գրքերի կախարդական աշխարհ, ապա այս հաղորդաշարը հենց Ձեզ համար է։
Դիտեք «Գրքի գրկում» հաղորդաշարը
«Փոքրից մեծ»-ը ջերմ և ժամանցային հաղորդաշար է, որը երեխաներին հրավիրում է կիսվել իրենց մտքերով և զգացմունքներով տարբեր կարևոր թեմաների շուրջ, ինչպիսիք են ընտանիքը, հայրենիքը, ընկերությունը և այլ կարևոր թեմաներ: Հաղորդաշարի նպատակ է հարթակ տրամադրել երեխաներին՝ արտահայտելու իրենց տեսակետներն ու փորձառությունները՝ առաջարկելով եզակի պատկերացում աշխարհի մասին նրանց աչքերով:
Դիտեք «Փոքրից մեծ» հաղորդաշարը
«Ծնողի կողքին» հաղորդաշարը նվիրված է երեխաների ճիշտ և արդյունավետ դաստիարակման և զարգացման հմտությունները բացահայտելուն։
Հաղորդաշարի նպատակն է ծնողներին, խնամակալներին և մանկավարժներին տրամադրել արժեքավոր տեղեկատվություն և կիրառական խորհուրդներ երեխաների ֆիզիկական և հուզական, սոցիալական և ճանաչողական զարգացմանը խթանելու վերաբերյալ: Հաղորդաշարն ընդգծում է սնուցող միջավայրի ստեղծման կարևորությունը, որն աջակցում է առողջ սովորություններին և դրական հարաբերություններին: Այն նաև առաջ է քաշում ծնողների և երեխաների միջև բաց հաղորդակցության կարևորությունը՝ լուծելու ցանկացած մարտահրավեր կամ մտահոգություն, որը կարող է առաջանալ:
Փորձառու հոգեբանի հետ ամեն թողարկմանը կքննարկենք երեխայի զարգացման ամեն փուլին վերաբերվող խնդիրների և դրանց բարեհաջող լուծման մասին։ Լինելու են օգտական և պրակտիկ խորհուրդներ, ճիշտ մարտավարություններ, որոնք կարող եք գործածել առօրյայում ձեր երեխաների առողջ հասունացման և դրական առաջխաղացումն ապահովելու համար։
Դիտեք «Ծնողի կողքին» հաղորդաշարը
«Կորներ» -ը մարզական հաղորդաշար է, որի ընթացքում քննարկվում են ֆուտբոլի աշխարհի տարբեր իրադարձություններ, մեկնաբանվում ֆուտբոլային կարևորագույն խաղեր։
Հաղորդաշարը ֆուտբոլասերներին տրամադրում է եզակի փորձառություն՝ առաջարկելով հայացք նետել այն իրադարձություններին, պատմություններին և անհատականություններին, որոնք ձևավորում են ֆուտբոլային աշխարհը:
Դիտեք «Կորներ» հաղորդաշարը
«Գինի լից»-ը մշակութային-ժամանցային հաղորդաշար է, որի նպատակը գինեգործության ներկայացումն է, որպես հայկական մշակույթի արժեքավոր բաղադրիչ։ Հաղորդման հյուրերը երկուսն են՝ գինու ոլորտի գիտակ գինեսեր և մշակույթի հայտնի գործիչ։ Հյուրերը, հաղորդավարի օգնությամբ, կույր համտեսի միջոցով փորձում են կարդալ 2 տարբեր գինի, գուշակելով տվյալ գինու թնդությունը, խաղողի տեսակը և տարածաշրջանը։
Հաղորդավարը ներկայացնում է հետաքրքիր փաստեր և տեղեկություններ գինու մասին, և հյուրերի հետ զրուցում իրենց և գինու մասին։ Հաղորդման ընթացքում քննարկվում է, թե ինչպես գնահատել գինին, ինչ հատկությունների ուշադրություն դարձնել, ինչպես ճանաչել և սիրել հայկական գինին։
Այս հաղորդումը նրա մասին է, թե որքան կարևոր է հայկական գինու արժևորումը մեր կենցաղում։ Հաղորդաշարը բացառիկ միջոց է հարստացնելու Ձեր գիտելիքները գինու մասին և աջակցելու հայկական գինեգործական մշակույթին։ Գնե՛նք հայկական գինի, աջակցե՛նք հայ գյուղացուն և գինեգործին։
Դիտեք «Գինի Լից» հաղորդաշարը
«Աշխարհի համար անել ավելին, քան աշխարհն է անում քեզ համար, դա հաջողություն է» - Հենրի Ֆորդ։
«Հաջողության ճանապարհին» փոդքասթը հենց այս համատեքստում է․ ազնիվ ու անմիջական զրույցներ կյանքի, արժեքների, բիզնեսի, կրթության և այլ հետաքրքիր ու շատ կարևոր թեմաների մասին։
Հաջողակ և կայացած հյուրերը հաղորդման ողջ ընթացքում կիսվում են իրենց անցած ճանապարհով, դժվարություններով և խոսում կյանքի տարբեր ասպեկտների մասին: Ավելին, «Հաջողության ճանապարհին»-ը հյուրերին տրամադրում է հարթակ՝ իմաստություն և խորհուրդներ հաղորդելու անհատներին, ովքեր ձգտում են իրենց սեփական ճանապարհները կերտել դեպի հաջողություն:
Միացեք ստուդիայի փակ պատերից դուրս, ոչ ֆորմալ այս զրույցներին և ամեն թողարկման վերջում նաև կբացահայտենք նոր ու հետաքրքիր տեսարժան վայր Հայաստանում։ Գուցե մի օր էլ Ձեզ կհանդիպենք «Հաջողության ճանապարհին»։
Դիտեք «Հաջողության ճանապարհին» հաղորդաշարը
«Հայ Պերսոնա» դիմանկարային նախագիծը հյուրընկալում է մարդկանց, որոնք հետագիծ ունեն: Հաղորդման մասնակիցները, որոնք մշակութային ու հասարակական դեմքեր են, կիսվում են իրենց փորձով, պատմում՝ կյանքի դժվարությունների, անցյալի ու ներկայի մասին: Պատասխանում են հարցերի, որոնք բացահայտում են իրենց հոգեբանությունն ու մարդկային որակները:
Հաղորդաշարի շրջանակներում վարած քննարկումները ներառում են հյուրերի կյանքի տարբեր ասպեկտներ, ներառյալ նրանց կարիերայի կարևոր իրադարձությունները, նրանց հաղթահարած մարտահրավերները, ներդրումը մշակութային և հասարակական ոլորտներում:
Հաղորդման ընթացքում հյուրի մասին խոսում են նրանց հարազատներն ու ընկերները, ինչն էլ ավելի պատկերավոր է դարձնում այդ անձի ինքնատիպությունը և հնարավորություն ընձեռում հեռուստադիտողներին ավելի մոտիկից ծանոթանալ հյուրի անցած ճանապարհին և մարդկային որակներին։
«Հայ Պերսոնա»-ն հեռուստատեսային այնպիսի նախագիծ է, որը լավագույնս և ամբողջությամբ բացահայտում է հյուրընկալվող անձի փակ կողմերը: